Skarifikácia

Po pohľade podaktorých ľudí na proces skarifikácie ako niečo choré alebo zvrátené som sa rozhodol napísať malý príspevok o tom ako to vidím ja. 

Čerstvá skarifikácia

Čerstvá skarifikácia

Úpravy tela ako také, či už tetovanie, piercing, alebo čokolvek vás napadne je staré ako ľudstvo samo. Vyskytuje sa vo všetkých kultúrach na celom svete. v modernej dobe sa len oprašujú a zdokonaľujú postupy ktoré tu už dávno boli. je zbytočné sa rozpisovať o všetkom. v skratke čo sa týka skarifikácie. V niektorých regiónoch Afriky,je používaná na  identifikovanie k určitému kmeňu či etnickej skupine. Je to aj znak dospelosti a akceptovania v kmeni ako plnohodnotného člena. Pri procese skarifikácie sa vo veľkom uvoľňujú endorfíny ktoré ovplyvňujú mozog a trvale menia vnímanie človeka ktorý skarifikáciu podstupuje. duchovný rozmer procesu je súčasťou, samozrejme nie každý ho aj vie vnímať. 

jajoapajo_(1024_x_768).jpg

K ľudom ktorý si dávajú robiť skarifikáciu, by som v skratke povedal že sú o mnoho duševne vyrovnanejší ako drvivá väčšina spoločnosti. Prímajú samého seba aký sú a neriešia somariny. 

Po jednoduchej skarifikácii

Po jednoduchej skarifikácii

Pri otázke na čo nechať do seba rezať, alebo pohľade že to je choré sa trošku treba zamyslieť nad širším pohľadom. Tetovanie je tiež zbytočné, prsné implantáty, liposukcia, plastické operácie tváre, nosa kde vám dosekajú kosti, pobrúsia odrežú, pridrátkujú a keď sa preberiete z narkózy, vystavia vám účet za zmenenie toho čím ste bývali.... je spoločensky prijaté a vo veľkom využívané, tak prečo nie skarifikácia??? Každý má právo robiť so svojim telom čo sa mu zachce a my by sme mali prijať ten fakt ako slobodné rozhodutie jednotlivca, lebo nie každý z nás je vyrovnaný sám zo sebou, tým čím je a vie sa otvorene k sebe priznať.

HEL_2299_(1024_x_768).jpg

Je mi jasné že nie každý má na takéto veci žalúdok, ale sme rôzny a tým pádom je svet zaujímavejšie miesto :)

www.bodliak.sk